آموزش خصوصی زبان آلمانی

اگر به دنبال یادگیری زبان آلمانی هستید باید بدانید این زبان جزو سه زبان مهم دنیا به شمار می‌رود و متقاضیان یادگیری بسیاری نیز در کشور عزیزمان ایران دارد.

در مقایسه با میزان نیاز عموم جامعه باید گفت این زبان در آموزشگاه‌های محدودی به شکل درست و با پنل آموزشی دقیق برنامه‌ریزی و پایه‌گذاری شده است.

در این رشته هم مانند سایر زبان‌های خارجی بحث «چگونه یادگیری» وجود دارد. آسان‌ترین روش یادگیری چیست؟

زبان آلمانی را به‌صورت خصوصی باید یاد گرفت یا با کلاس‌های گروهی زبان نیز می‌توان به مقصود رسید؟

اکنون بعد از 23 سال تلاش بی‌وقفه در امر آموزش زبان‌های خارجی باید بگوییم دنیای زبان آلمانی کمی با سایر زبان‌ها متفاوت است؛ اما چالش‌ها و مشکلات آن با زبان‌هایی نظیر زبان انگلیسی مشابه است.

بسیاری از پزشکان و متخصصان برای گذراندن دوره‌های خود عازم کشور آلمان یا اتریش هستند. به همین دلیل دنبال نهاد یا مرکزی می‌گردند که بتواند زبان آلمانی را در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین‌ترین کیفیت به آن‌ها آموزش دهد. مفتخریم که جزو مؤسسات صدرنشین در تدریس زبان آلمانی هستیم.

آنچه همۀ ما از آموزش به یاد می‌آوریم این است که وقتی کسی در درسی ضعیف ظاهر می‌شد، مثلاً در درس ریاضی، خانواده درپی کسی می‌گشت که در آن درس موفق است. اما به مرور زمان دریافتند که لزوماً کسی که رشته‌ای را خوانده، قادر به تدریس خصوصی آن نخواهد بود. این مثال را از این باب ذکر کردیم که خاطرنشان کنیم فقط به دلیل سکونت یا اقامت سالیان متمادی یک فرد در کشورهای اروپایی، حتی آلمان، نمی‌توان تصور کرد به خاطر استفادۀ روزانه از این زبان و تسلط بر گویش و کلمات قادر به آموزش آن است؛ بلکه باید در نظر داشت که کار آموزش حتماً زیر نظر متخصص آموزش صورت گیرد تا اصول اصلی مکالمه و گرامر و تمامی نکات امتحانی و گرامری را به‌صورت دقیق و درست فرا گیرد.

زبان آلمانی با دو لهجۀ آلمانی و اتریشی گویش می‌شود و دقت به این مبحث بسیار مهم است؛ چراکه بی‌توجهی به این مسئله زبان‌آموز را دچار مشکل خواهد کرد.

در این راستا دنیای زبان سقراط از پشتیبانان آموزشی و سوپروایزرهای فارغ‌التحصیل مقیم آلمان در مقطع دکترا، به‌منظور بهبود ارائۀ اطلاعات مورد نیاز شما دعوت به همکاری کرده ‌است.

سطوح آموزشی خصوصی زبان آلمانی

سطوح آموزشی زبان آلمانی به 6 دسته تقسیم‌ شده است. در هر مقطع قسمتی از نیازهای زبان‌آموز مرتفع می‌شود. این زبان در سطوحA1،A2 ،B1،B2 ،C1 ،C2  تعریف شده است. مفتخریم که برگزار‌کنندۀ دوره‌های فشردۀ خصوصی زبان آلمانی با جدیدترین متد آموزشی توسط استادان فارغ‌التحصیل از کشور آلمان و اتریش با سابقۀ درخشان در تدریس خصوصی زبان آلمانی هستیم. همچنین برگزار‌کنند آزمون‌هایA1 ،A2 ،B1 ،B2 ،C1 ،C2  و زبان تخصصی پزشکان و مکالمات و ارتباطات اجتماعی و زبان بازرگانی و تجاری آلمانی هستیم. برای رسیدن به این هدف لازم است در ابتدا هدف خود را از یادگیری این زبان بدانید؛ چراکه هدف شما تعیین‌کنندۀ مسیر آموزش و زمان مورد نظر آن است .

رسیدن به مکالمۀ روان و نوشتار صحیح و بهره‌برداری کامل از این زبان مستلزم برداشتن اولین گام محکم شماست. پس با دقت بیشتری بررسی و انتخاب کنید.

سطح اول: A1

اگر شما را فردی مبتدی در نظر بگیریم، قطعاً بعد از گذراندن دورۀ A1 قادر خواهید بود با کلماتی ساده اما کاربردی دربارۀ خودتان و شرایط زندگی و پیغام‌های تلفنی‌تان به‌راحتی صحبت کنید و احتیاجات اولیۀ خود را عنوان کنید. البته در مواقعی نیز به چالش خواهید افتاد؛ پس نیازمند گذراندن سطح دوم زبان هستید.

سطح دوم: A2

A2 برای مکالمات و گفتگوهای روزمره و درک کامل مطالب عنوان‌شده در رادیو و تلویزیون و مکالمات تلفنی است و نیاز بزرگی از شما را برطرف می‌کند.

به‌راحتی قادر به درک نوشتارها و مقالات روزنامه‌ها و تبلیغات کلی خواهید بود. به‌علاوه خواهید توانست دربارۀ خود و زندگی‌تان با دیگران گفتگو کنید. قادر خواهید بود از واژه‌های پرکاربرد، بیشتر و بیشتر استفاده کنید.

سطح سوم:B1

سطح قابل قبول زبان که به‌راحتی شما را توانمند می‌کند در مدرسه یا محل کار خود، حتی در سفرها و اوقات فراغتتان نیازهای اولیه و ثانویۀ خود را برطرف کنید، بدون آنکه تسلطتان بر زبان کم شود. با گذراندن این سطح به‌راحتی قادر خواهید بود دربارۀ رخدادها و تجربه‌ها و آمال و آرزو‌های خود حرف بزنید و دیگران را تحت‌تأثیر کلام خود قرار دهید. توانایی نوشتاری شما به‌طرز چشمگیری افزایش می‌یابد و قادر به استفاده از اصطلاحات خواهید بود.

سطح چهارم:  B2

اکنون آمادگی بی‌نظیری در خود خواهید دید؛ چراکه می‌توانید در سخنرانی‌ها و کنفرانس‌های چندساعته حضور داشته باشید و به‌راحتی بفهمید که موضوع بحث چیست. حتی اگر دربارۀ موضوع بحث اطلاعات کافی نداشته باشید، قادر به درک مقالات و گزارش‌هایی خواهید بود که نگرش آن‌ها مربوط به قرن حاضر است. همچنین به‌راحتی می‌توانید یک اثر ادبی را درک کنید. اما در گفتگو به‌صورت نسبی می‌توانید بدون فکرکردن به زبان آلمانی با طرف مقابلتان مکالمه‌ای عادی و روان داشته باشید و حتی می‌توانید در یک مقاله گزارش بنویسید.

سطح پنجم: C1

در این سطح در گفتار و گویش به قدری توانمند هستید که می‌توانید معنا و مفهوم کامل فیلم‌ها و سریال‌ها را بفهمید. درک‌ ستون ادبی بلند و تمایزقائل‌شدن بین سبک‌های ادبی از ویژگی‌های بارز این سطح است. به‌راحتی می‌توانید به این جایگاه که مطلوب هر فردی است برسید و این در گرو تکرار و تمرین شما و پشتیبانی گروه دنیای زبان است.

کتاب پیشنهاد‌شدۀ ما برای تدریس در این زبان  Men schen است که جایگزین کتاب‌های Studiod بوده و  مورد تأیید مؤسسۀ گوتۀ آلمان نیز هست. این کتاب جدیدترین متد آموزشی برای سنین بالای 18 سال را دارد. هر کتاب شامل 4 بخش است و جمعاً 12 درس کوتاه را در بر می‌گیرد. موضوعات مطرح در این کتاب به مسائل روزمره در کشورهای آلمانی‌زبان اعم از اتریش، آلمان و سوئیس برمی‌گردد .

آرزوی ما رسیدن شما به این جایگاه است. برای رفاه حال شما عزیزان مؤسسۀ دنیای زبان سقراط روز و ساعت برگزاری کلاس‌ها را در اختیار زبان‌آموز قرار داده است.

برای اعتماد و اطمینانی که جلب آن هدف اصلی این مجموعه در بحث آموزش است، زبان‌آموز می‌تواند در‌صورتی‌که تا سه جلسه قادر به برقراری ارتباط با استاد خود نبود، قرارداد خود را فسخ کند و مبلغ شهریه به‌صورت کامل عودت پیدا خواهد کرد.