آزمون TOEFL

toefl2موسسه زبان های خارجه دنیای زبان با بیش از 23 سال تجربه و سابقه موفق در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی به جهت آماده سازی زبان آموزان برای آزمون TOEFL و همینطورتدریس خصوصی TOEFL در منزل، محل کار و موسسه آماده ارائه خدمات در زمینه آموزش خصوصی TOEFL است.

آزمون تافل TOEFLتافل ( TOEFL) یک آزمون جامع زبان انگلیسی است که برای ورود به بیش از 4400 کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا و دیگر بخش های جهان، مورد نیاز است.

همچنین خارجی هایی که دارای مشاغل حرفه‌ ای هستند، برای ادامه فعالیت های حرفه‌ای شان در آمریکا و کانادا مرتباً به یک رتبه تافل نیاز دارند. نمره کسب شده در این آزمون جهت پذیرش در این دانشگاه ها به مدت دو سال دارای اعتبار است.

تافل کتبی و کامپیوتری

از سال 1968 تا 1998، آزمون تافل فقط به صورت کتبی برگزار می‌ شد. شرکت کنندگان پاسخ‌ های شان را روی یک برگه با مداد علامت می‌ زدند. در سال 1998 ETC كه آزمون تافل را تهیه می‌کند و Sylvan Learning Systems که برگزاری نسخه کامپیوتری تافل را بر عهده دارد، برای اولین بار این آزمون را به صورت کامپیوتری عرضه کردند.

علاوه بر این دو نسخه (کتبی و کامپیوتری)، قرار است یک آزمون کاملاً جدید نیز در آینده نزدیک ارائه شود. این آزمون جدید تفاوت های زیادی با دو نسخه موجود خواهد داشت. می‌ توان به اضافه شدن بخش «Speaking» اشاره كرد.

از آنجایی که این بخش تاکنون در تافل مورد سنجش قرار نگرفته است، می‌ توانیم انتظار تغییرات بزرگی را در ساختار این آزمون داشته باشیم.

شرکت در ازمون تافل ( TOEFL )

 

آزمون کتبی تافل (PBT)

تافل کتبی یک آزمون زمان بندی شده است که از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

1- بخش شنیداری

50 پرسش

35 دقیقه

2- بخش ساختار و نگارش

40 پرسش

25 دقیقه

3- درک مطلب

50 پرسش

55 دقیقه

بخش شنیداری، این بخش از تافل توانایی شما را در درک مکالمه‌ های انگلیسی آمریکایی مورد سنجش قرار می‌ دهد. این بخش خود به سه قسمت تقسیم می‌ شود. قسمت اول این بخش (Part A) شامل مکالمه‌ هایی کوتاه است که بین دو نفر صورت می‌ گیرد و پس از پایان هر مکالمه پرسشی مبنی بر این که چه چیزی بین این دو نفر رد و بدل شده است و یا پرسشی در مورد زمان یا مکان این مکالمه، مطرح می‌ شود.

در قسمت دوم (Part B)، مکالمه‌ های گسترده‌ تری بین دو یا چند نفر انجام می‌ شود و قسمت سوم (Part C) نیز دربرگیرنده نطق‌ ها و سخنرانی‌ هایی است که بیشتر حول و حوش موضوعات دانشگاهی و آکادمیک است.

آزمون تافل بخش ساختار و نگارش، این بخش دو دسته از سؤالات را در بر می‌ گیرد و هر دو دسته برای سنجش توانایی شما در تشخیص گرامر و ساختار صحیح در یک متن طراحی شده‌ اند.

در دسته اول سؤالات (ساختار یا Structure) شما باید ساختار صحیح و ترتیب لغات را تشخیص دهید. این دسته از سؤالات از یک جمله با یک یا چند جای خالی تشکیل شده است و شما باید گزینه‌ ای را که به بهترین نحو جمله را تکمیل می‌ کند، انتخاب کنید.

در دسته دوم سؤالات (نگارش یا Written Expression) هم شما با جملات کاملی روبرو می شوید که زیر چهار تا از کلمات آن ها خط کشیده شده است و شما باید کلمه یا عبارت نادرست را شناسایی کنید.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی کاملا تضمینی

درک مطلب، مهارت کافی در درک متون انگلیسی و نیز دایره لغات خوب، کلید موفقیت در همه بخش های تافل محسوب می‌ شود، اما در این بخش این مهارت ها به طور خاص مورد ارزیابی قرار می‌ گیرند.

این بخش از آزمون تافل معمولاً شامل پنج متن در زمینه‌ های علمی و دانشگاهی است و به دنبال هر متن 10 پرسش مطرح می‌ شود. همه اطلاعاتی که برای پاسخ به پرسش ها نیاز دارید در داخل متن ها گنجانده شده است و شما نیاز به پیش‌ زمینه علمی خاصی ندارید.

آزمون کامپیوتری تافل (CBT)

نسخه کامپیوتری آزمون تافل از بخش های زیر تشکیل شده است:

1- بخش شنیداری

50-30 پرسش

60-40 دقیقه

2- ساختار

25-20 پرسش

20-15 دقیقه

3- درک مطلب

60-44 پرسش

90-70 دقیقه

4- بخش نوشتاری

1 انشاء

30 دقیقه

بخش شنیداری، بر خلاف آزمون کتبی، شما برای شنیدن از گوشی (headphone) استفاده می‌کنید. همچنیـن در آزمـون کامپیوتری علاوه بر صـدایی که می‌ شنوید، یک تصویــر هم به نمـایش در می‌ آید. به همراه هر پرسش گزینه‌ هایی در صفحه نمایش داده می‌ شوند که به جای حروف (C) ،(B) ،(A) و (D)، کنار هر گزینه یک بیضی دیده می‌شود و شما باید روی پاسخ (های) صحیح کلیک کنید.

در آزمون کامپیوتری تافل گاهی بیش از یک پاسخ صحیح وجود دارد. در چنین حالتی به شما گفته می‌ شود که چند پاسخ صحیح را باید انتخاب کنید.

این بخش به دو قسمت تقسیم می‌ شود. قسمت اول شامل مکالمات کوتاهی است که البته کمی از تافل کتبی طولانی‌ تر است. در قسمت دوم هم شما با مکالمه‌ ها و سخنرانی های طولانی‌ تری روبرو می‌ شوید.

ساختار، این بخش آزمون تافل کامپیوتری، درست مانند تافل کتبی است، با این تفاوت که شما به جای علامت زدن با مداد روی کاغذ، با ماوس روی گزینه صحیح کلیک می‌ کنید.

درک مطلب، در این بخش شما ابتدا متنی را می‌ خوانید که معمولاً طولانی‌ تر از آن است که همه آن در یک صفحه نمایش دیده شود. بنابراین شما مجبور خواهید بود از «نوار مرور» برای دیدن (یا مرور) بقیه متن استفاده کنید (تا زمانی که «مرور» متن را تمام نکرده باشید، کامپیوتر پرسش ها را در اختیار شما نمی‌ گذارد.)

در این مرحله باید روی گزینه Proceed کلیک کنید. حال شما متن را در سمت چپ و پرسش را در سمت راست صفحه نمایش خواهید دید. در این مرحله شما می‌توانید با کلیک روی گزینه Prev به پرسش قبلی برگردید.

بخش نوشتاری. این بخش جدا از رتبه کلی شما گزارش می‌ شود. بخش نوشتاری در حال حاضر در آزمون کامپیوتری تافل گنجانده شده است. این انشاء را هم می‌ توان با قلم روی یک پاسخ‌ نامه نوشت و هم می‌ توان مستقیماً در کامپیوتر تایپ کرد. در این حالت می‌ توانید از گزینه‌ هایی مثل: delete، paste، cut و… استفاده کنید.

اخذ مدرک تافل از دنیای زبان

سخن آخر

موسسه دنیای زبان یکی از موسسه های اموزش و یادگیری زبان در کم ترین زمان و با مجرب ترین مدرسان است که تجربه کاری زیادی در این زمینه دارد و شما می توانید هر زبانی که می خواهید و نیاز دارید را در این موسسه یاد بگیرید، تاکید می کنیم هر زبانی را که بخواهید!

حتی موسسه دنیای زبان امکان تدریس خصوصی را نیز برای شما عزیزان فراهم کرده تا اگر در محیط اموزشی راحت نیستید در مکان مورد علاقه خودتان تدریس شود و کلی امکانات و گزینه های دیگر که موسسه دنیای زبان در اختیار شما قرار می دهد.

شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید و حتی می توانید برای مشاوره درباره نحوه تدریس، دیگر امکانات موسسه دنیای زبان و  . . . با پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در موسسه دنیای زبان تماس بگیرید: