برای تدریس خصوصی از کجا شروع کنیم

برای تدریس خصوصی از کجا شروع کنیم

اگر تا به حال فعالیتی در مورد تدریس خصوصی نداشته اید و تمایل به فعالیت در این زمینه را دارید، ادامه این مطلب را از دنیای زبان از دست ندهید. سعی کنید برای تدریس خصوصی از درس هایی شروع کنید که در آن ها اطلاعات زیادی داشته باشید و زمانی که اطلاعات شما در مورد درس های دیگر بالا رفت آن موقع به سراغ درس های دیگر بروید. در ابتدای تدریس خود دو یا سه درس را مد نظر داشته باشید که فقط آن هارا تدریس کنید.

مهمترین نکته در مورد تدریس این است که شما باید در جلسه اول باید با ظاهری خوب و ماسب حاضر شوید، به عبارتی دیگر اولین جلسه تدریس شما باید بهترین جلسه تدریس شما باشد، در غیر این صورت دیگر شاگردان خصوصی شما دیگر به کلاس شما نخواهند آمد.

اینکه اولین تدریس شماست و سابقه کاری نداشته اید را مطرح نکنید و با قدرت به تدریستان ادامه دهید.

جذب شاگرد در کلاس های تدریس خصوصی

جذب شاگرد در کلاس های تدریس خصوصی

هنگامی در جلسه اول به بهترین شکل تدریستان را ادامه می دهید، از شاگردانتان سوالاتی را بپرسید تا سطح علمی کلاس را به دست بیاورید. بهتر است آن راهی که برای کلاستان در نظر گرفته اید را پیش نبرید، بعد از به دست آوردن سطح کلاستان، طبق سطح شاگردانتان پیش بروید.

نحوه جذب شاگرد مهم ترین بحث در کلاس های خصوصی است که باید به آن دقت کنید. آموزشگاه ها معمولا از شاگردان خود شروع می کنند و زمانی که آن ها تمام شدند شروع به شاگر دهی از بیرون می کنند.

همچنین برای جذب شاگرد برای خود برنامه داشته باشید، یکی از روش های جذب شاگرد، جذب شاگرد توسط دبیر است، یعنی این گونه تبلیغ به صورت انفرادی انجام می شود. در این گونه از تبلیغ جذب شاگرد و تمامی هزینه های تبلیغ بر عهده خود دبیر خواهد بود.

مزیت این گونه از تبلیغ ها این است که تمامی هزینه هایی که برای تبلیغ کرده اید برای خودتان خواهد بود. ولی این گونه تبلیغ نیاز به برنامه ریزی دقیقی و صرف وقت زیاد را دارد.

مزایای تدریس خصوصی

مزایای تدریس خصوصی

تدریس خصوصی مزایای خیلی خوبی را برای خود دارد؛ یکی از مهم ترین مزایای تدریس خصوصی این است که در کلاس های خصوصی شما فقط با یک خانواده روبرو هستید. پس شما باید در کلاس های خصوصی تمامی اتفاقات را در اختیار خانواده شاگردتتان بگذارید.

کجا تدریس خصوصی کنیم

کجا تدریس خصوصی کنیم

یکی از قدم های مهم در شروع تدریس خصوصی این است که در کجا تدریس خصوصی کنیم؟ برای موفقیت در تدریس خصوصی، قبل از هر چیزی مهم این است که در کجا تدریس کنیم.

شاید در نظرتان تدریس در مکان های مختلف آن چنان حائز اهمیت نباشد ولی این که مکانی که تدریس می کنید اصولی باشد خیلی مهم است.

حوزه تخصصی خود را بیابید

حوزه تخصصی خود را بیابید

یکی از نکات مهم در شروع تدریس خصوصی این است که حوزه تخصصی و مورد علاقه خود را بیابید، خوب این جمله یعنی چه؟ یعنی شاید شما بتوانید تمامی دروس را تدریس کنید ولی فقط توانایی تدریس یک درس را به صورت تخصصی دارید.

برای مثال شما دبیر انگلیسی هستید و همچنین می توانید آلمانی را هم تدریس دهید، چون شما دبیر انگلیسی هستید و حوضه تخصصی شما انگلیسی است یعنی مشغول به تدریس خصوصی زبان انگلیسی هستید، در نتیجه شما اگر به سمت تدریس انگلیسی بروید نتیجه بهتری نسبت به تدریس آلمانی خواهید گرفت.

درست است که تدریس دروس مختلف به افزایش حقوق شما کمک خواهد کرد، ولی چون در عرصه تدریس خصوصی رقابت زیاد است، نیاز است که شما را به عنوان یک متخصص بشناسند، پس برای همین نیاز است که شما در حوضه تخصصی خودتان مشغول به تدریس باشید.

 نرخ کلاس های خصوصی

 نرخ کلاس های خصوصی

قبل از این که شروع به تدریس خصوصی بکنید از نرخ و قیمت کلاس های خصوصی آگاهی داشته باشید، چرا که اگر نرخ کلاس های خصوصی شما بیشتر از دیگر کلاس های خصوصی باشد، شما در این رقابت باخته اید و از کلاس های شما استقبال نخواهد شد ولی اگر نرخ کلاس های شما مطابق با قانون باشد و حتی هم قیمت با رقبایتان باشد از کلاس های شما استقبال نیز خواهد شد.

البته کلاس های دبیران تازه کار به مراتب کم هزینه تر از کلاس های اساتید با تجربه خواهد بود، هر چقدر تجربه شما در حوضه تدریس خصوصی و حوضه تخصصی شما افزایش یابد، هزینه ها و نرخ های کلاس های شما هم افزایش خواهد یافت.

سخن نهایی

اگر شما هم برنامه ریزی دقیق داشته باشید و طبق این برنامه ریزی حرکت کنید، نتیجه خیلی خوبی برای خود خواهید داشت.

اگر شما هم پیشنهادات ویژه ای دارید که بتواند در شروع تدریس خصوصی موثر باشد یا تجربه ای در این زمینه دارید، با ما در میان بگذارید.