آزمون آیلتس (IELTS)

آزمون آیلتس (Ielts)

آزمون آیلتس (Ielts) که مخفف کلمه انگلیسی International English Language Testing System به معنی نطام بین المللی ارزش یابی زبان انگلیسی است که در سر تا سر جهان زبان آموزان برای سنجش میزان توانایی خود در زبان انگلیسی در این آزمون شرکت می کنند.

آیلتس در واقع یک آزمون بریتانیایی بوده و از نظر آزمون هم رده با آزمون تافل که یک امتحان آمریکایی است قرار دارد. زبان آموزان می توانند از طریق دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا، مراکز آیلتس استرلیا و… در این آزمون شرکت کنند.

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس معیاری محسوب می شود جهت سنجش توانایی زبان آموزانی که قصد دارند در خارج از کشور ادامه تحصیل دهند، کارکنند و یا مهاجرت کنند.

این آزمون از بالاترین استاندارد های بین المللی برای سنجش سطح زبان آموزان انگلیسی برخوردار است  و چهار توانایی نوشتاری، صحبت کردن، شنیدن و خواندن را مورد ارزیابی قرار می دهد.

نمره بندی این آزمون بین 0 تا 9 است ولی مانند تافل نمره قبولی ندارد، یعنی هر مکانی نمره قبولی برای خودش را دارد به عنوان مثال دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه هاروارد و … نمره قبولیشان 7 و به بالا است.

آزمون آیلتس از 6 قسمت تشکیل شده است که در بین این 6 مرحله از آزمون استراحتی وجود ندارد،کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و جنرال است که گونه های آکادمیک برای ورود به دانشگاه ها نیاز است.

آزمون آیلتس چیست؟

اعتبار آزمون آیلتس

آزمون آیلتس توسط دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرلیا برگزار می شود، از این رو این امتحان از بالا ترین و معتبرترین استاندارد های بین المللی جهت سنجش توانایی های زبان آموزان در زبان انگلیسی پیروی می کند.

بسیاری از دانشگاه های مطرح جهان در کشور های مختلفی چون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند، آمریکا و… آزمون آیلتس را به رسمیت می شناسند.

اعتبار آزمون آیلتس

نحوه بر گزاری آزمون آیلتس

در روز آزمون ابتدا از Listening شروع می کنیم سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing و Reading جواب می دهیم، حتی می توانید از قسمت های مختلف آزمون شروع کنید.

تاریخ و مکان امتحان Speaking دوازده روز قبل از شروع آمتحان به داوطلبان اعلام خواهد شد.

آزمون صرفا با مداد سیاه داده می شود و استفاده از خودکار، روان نویس، خود نویس و… ممنوع است.

نتجیه آزمون بعد از سیزده روز از آزمون اعلام خواهد شد و کارنامه آن در اولین روز کاری بعد از سیزده روز به پست یا داوطلب تحویل داده خواهد شد. مسئولا حق ندارند نتیجه آزمون را از طریق ایمیل، فاکس، تلفن و… به داوطلب اطلاع بدهند.

اعتبار مدرک آیلتس مانند تافل دو سال است؛ یعنی دانشگاه ها بعد از دو سال گذشتن از تاریخ امتحان مدرک آیلتس را قبول ندارند و داوطلب باید دوباره در این آزمون شرکت کند.

نحوه بر گزاری آزمون آیلتس

کلام آخر

بالا بردن سطح زبان انگلیسی امروزه نیاز هر انسانی است چرا که زبان انگلیسی مهم ترین زبان دنیا است همچنین داشتن مدرک بین المللی چه آیلتس چه تافل امروزه می تواند در زندگی کمک های زیادی را بکند؛ مانند تحصیل در خارج و مهاجرت.

شما می توانید نظرات خودتان را برای ما در سایت موسسه دنیای زبان کامنت کنید.