فرهنگ ایتالیا

فرهنگ ایتالیا را بدانید

Learning About Italy

فرهنگ ایتالیا را بدانید

ایتالیا دارای تاریخ و سنت غنی ست. ایتالیا یک کشور بسیار منطقه‌ای است و دولت ایتالیایی متحد تنها در نیمه دوم قرن نوزدهم شکل گرفت و در نتیجه، اختلافات منطقه‌ای فراوانی در داخل کشور وجود داشت و تقسیم گسترده‌ای میان ایتالیایی شمالی و جنوبی است. از لحاظ گویش، بسیاری از ایتالیایی‌ها می‌توانند انگلیسی صحبت کنند، اما یادگیری ایتالیایی به عنوان زبان رسمی ایتالیا مفید است.

 زبان ایتالیایی بیاموز

می‌دانید که یک زبان می‌تواند بینش‌های زیادی را درباره فرهنگ و دنیای سنتی مردم کشور ارائه دهد. اگرچه بسیاری از مسافرین تنها بعد از سفر به آن کشور آن زبان را می‌آموزند بهتر است قبل از اینکه به ایتالیا حرکت کنید، فرآیند یادگیری زبان را شروع کنید، بنیاد آن را بیاموزیدو سپس در آن پیشرفت کنید.

در حالی که معمولا ادعا می‌شود که دستور زبان و جمله مهم‌ترین اجزای اولیه یک زبان است، برخی تحقیقات نشان می‌دهد که واژگان بخش کلیدی آموزش زبان هستند..

فرصتهای خود را در ایتالیا ارزیابی کنید

احتمالا شما در مورد رفتن به ایتالیا فکر می‌کنید زیرا شما متقاعد شده اید که کیفیت زندگی بالاتر از آنچه که در حال حاضر زندگی می‌کنید وجود دارد. در حالی که امکانات در ایتالیا فراوان است، این تضمین نیست که هر کس بتواند محل مناسب برای زندگی و یا بهترین راه برای زندگی را پیدا کند.

اقتصاد ایتالیا از بحران اقتصادی سال 2008 به خوبی تغییر نکرده است و سطح بالای بیکاری همچنان ادامه دارد. جوانان به طور خاص برای پیدا کردن کار تلاش می‌کنند – 36٪ کارگران زیر 25 سال بیکار هستند.

اگر چه ممکن است مبارزه با جرم و جنایت در ایتالیا یک کلیشه به نظر برسد اما مبارزه با جرم و جنایت بیشتر از هر کشوری در غرب اروپا بوده است. جنایات غیر خشونت آمیز (مانند جابجایی) در شهرهای بزرگ توریست بسیار رایج هستند.  جنایتکاران سازماندهی شده در بسیاری از کشور‌ها (به ویژه در جنوب ایتالیا) نیز تاثیر گذار هستند و گاهی اوقات حتی سیاستمداران و فرماندهان پلیس را ترور می‌کنند تا از منافع خود در قاچاق مواد مخدر محافظت کنند.

ایتالیا را ببینید

اگر قصد دارید ماهها یا سالها را در ایتالیا زندگی کنید، قبل از حرکت کشور را ببینید. شما باید محل اقامت خود را انتخاب کنید و تصمیم خود را بگیرید با شناختی که از ایتالیا دارید، می‌توانید تصمیم هوشمندانه‌ای برای حرکت و یا انتخاب کشوری دیگر بگیرید.

گرفتن ویزا

درک قوانین مهاجرت و اقامت ایتالیا

بازدید از 90 روز یا کمتر نیازی به مجوز یا ویزا برای شهروندان آمریکایی یا شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا ندارد. تمام بازدید کنندگان طولانی مدت نیاز به ویزا یا مجوز دارند. قوانین مهاجرت و اقامت ایتالیا، همانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر، به طور عمده توسط مخالفان مهاجرت نوشته شده است. به همین دلیل، ایجاد اقامت قانونی در ایتالیا بسیار دشوار است. شما باید قبل از حرکت به همه گزینه‌های موجود دسترسی داشته باشید.

ویزای دانشجویی یکی از ساده ترین روش‌های مهاجرت است – به شرطی که هیچ مشکلی در پذیرش برنامه در ایتالیا نداشته باشید. برای جوانانی که مایل به صرف وقت طولانی مدت در ایتالیا هستند، احتمالا بهترین گزینه موجود است. اگر قبلا در یک کالج یا دانشگاه تحصیل کرده اید، با برنامه مطالعاتی خود به مدارس یا کالج‌های مربوطه در ایتالیا تماس بگیرید تا ببینید که آیا فرصت‌های موجود در مدارس ایتالیا وجود دارد. اگر هنوز تحصیلات ابتدایی را انجام نداده اید، می‌توانید برای دانشگاه‌های ایتالیایی یا مدارس آمریکایی برنامه‌های خود را در ایتالیا جستجو کنید.

ویزای اقامت درخواست می‌کند که بتوانید نشان دهید که ثروت کافی برای حمایت از خود در ایتالیا دارید. با این وجود، به دلیل اینکه ویزای کارگر نیست، ثروت نمی‌تواند از درآمد حاصل از اشتغال در داخل ایتالیا بدست آید.

برای گفتن ویزا شما باید بتوانید با اسناد ثابت کنید که در یکی از پروفایل‌های بالا قرار دارید. در اینجا چند مورد برای شما وجود دارد:

  1. یک گذرنامه معتبر صادر شده توسط کشوری که شهروند آن هستیدیا یک کارت سبز یا اثبات اقامت در کشور دیگری ناکافی است.
  2. نامه ی پذیرش از کالج یا دانشگاه‌ای که در آن شرکت خواهد کرد (در صورت امکان).
  3. اسناد بانکی نشان دهنده پولی است که شما ادعا می‌کنید.
  4. دریافت ویزای مناسب یا اجازه سفارت یا کنسولگری. مدارکی که باید ارائه دهید متفاوت است با توجه به ملیت و کشور اقامت شما.

 

شما باید اسناد را یک هفته قبل در اختیار سفارت یا کنسولگری قرار دهید.

در طول مصاحبه ویزا، از شما چند سوال در مورد طول اقامت در نظر گرفته شده خود، هدف خود و پیشینه ی خود پرسیده می‌شود و باید سه چیز را تایید کنند:

  1. شما در ایتالیا هیچ جرمی مرتکب نمی شوید؛
  2. شما به نظام رفاه اجتماعی تبدیل نخواهید شد؛
  3. هدف شما مهاجرت دائمی نیست.

 

 ویزای خود را دریافت کنید

روند تصویب می‌تواند هفته‌ها طول بکشد و تایید هرگز تضمین نمی شود.  ویزا را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید جزئیات موجود در آن دقیق است. خطاها می‌توانند فرایند را پیچیده و نتیجه آن خروج اجباری از ایتالیا باشد.

Tags: , ,