مکان برای تدریس خصوصی

مکان برای تدریس خصوصی

در این مقاله راهنمایی های خوب و کلی ای در رابطه با نحوه شروع کار تدریس خصوصی و در پاسخ به سوالاتی مانند مکان برای تدریس خصوصی و تدریس خصوصی را از کجا شروع کنم ارائه شده است.

اگر در رابطه با نحوه شروع کار تدریس خصوصی سوال دارید و یا نمی دانید کجا کار تدریس خصوصی را انجام دهید مطالعه این مقاله از دنیای زبان برای شما مفید خواهد بود.

از کجا شروع کنیم

از کجا شروع کنیم

اگر سوال تدریس خصوصی را از کجا شروع کنم برای شما هم مطرح است، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

شاید از هر استاد و معلم تدریس خصوصی ای که الان در کار خودش موفق است سوال بپرسید که کار تدریس خصوصی را از کجا شروع کرده اند، شاید به شما بگویند که از طریق همکاری با آموزشگاه ها این کار را شروع کرده است.

البته بسیاری از مدرسین از همان دوره متوسطه و دانشجویی به دوستان، آشنایان و همکلاسی های خودشان دروس مختلف را آموزش داده اند. اگر شما هم در درس و تحصیل موفق هستید و توانایی انجام کار تدریس را دارید احتمالا به همکلاسی های خودتان در یادگیری دروس مختلف کمک کرده اید و همین می تواند نقطه شروع تدریس خصوصی باشد.

یعنی اگر همین الان در دانشگاه مشغول به تحصیل هستید می توانید تراکت چاپ نموده و توزیع کنید و به دانشجویان ضعیف تر آموزش بدهید. البته این کار را در ازای دریافت مبلغ انجام می دهید.

می توانید با آموزشگاه های تدریس خصوصی در ارتباط باشید و رزومه خودتان را ارائه دهید و تدریس را شروع کنید.

ثبت نام در سایت های آگهی اینترنتی مانند دیوار و شیپور هم می تواند برای جذب شاگرد و شروع کار تدریس مفید باشد. در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید و برای خودتان سایت و وبلاگی بزنید.

راهکارهای مختلفی را امتحان کنید و اگر در ابتدای کار پیشرفت خیلی سریع نبود نا امید نشوید. اگر به تدریس علاقه دارید با مداومت ادامه دهید چرا که حتما موفق خواهید شد.

چه مکانی را برای تدریس خصوصی انتخاب کنیم

چه مکانی را برای تدریس خصوصی انتخاب کنیم

برای برگزاری کلاس های خصوصی و محل برگزاری کلاس گزینه های مختلفی وجود دارد. کلاس های تدریس خصوصی می تواند در منزل برگزار شود و اکثر دانش آموزان و دانشجویان با این شرایط موافق هستند.

وقتی کلاس در منزل برگزار می شود وقت شاگرد در مسیر رسیدن به کلاس تلف نشده و این یکی از مزیت های اصلی کلاس خصوصی در منزل است. کلاس های تدریس خصوصی می تواند در آموزشگاه، محل پیشنهادی استاد، محل کار مدرس، دانشگاه محل تحصیل دانشجو و یا هر مکان مناسب دیگری به صورت توافقی برگزار گردد و برای برگزاری کلاس خصوصی و محل برگزاری آن محدودیتی در کار نیست.

حتی در زمان هایی که هوا خوب است در پارک هایی که نیمکت مناسب در نظر گرفته شده است می توان کلاس خصوصی را برگزار نمود.

بسیاری از مدرسین با آموزشگاه هایی قرار داد دارند و کلاس را به صورت ساعتی اجاره می کنند و در چنین کلاس هایی هم می توان تدریس خصوصی را انجام داد.

مدرسین خانم که شاید معمولا در زمینه محل برگزاری کلاس بیشتر سوال یا نگرانی داشته باشند می توانند از تمام گزینه هایی که گفته شد استفاده نمایند. در بسیاری از موارد کلاس ها در منزل مدرس خانم برگزار شده است و خود شاگرد به منزل ایشان مراجعه نموده است.

البته همانطور که گفته شد برگزاری کلاس خصوصی در منزل شاگرد یا کلاس خصوصی آنلاین طرفداران بیشتری دارد. اگر کلاس در منزل شاگرد برگزار نشود و استاد شرایط خاصی را برای محل برگزاری کلاس در نظر داشته باشد، در این حالت جذب شاگرد کمی سخت تر خواهد شد.

شرایط تدریس در منزل

شرایط تدریس در منزل

کلاس های تدریس خصوصی می تواند در منزل برگزار شود و اکثر متقاضیان تدریس خصوصی هم تمایل دارند که کلاس های خصوصی خودشان را در منزل داشته باشند. کلاس هایی که در منزل برگزار می شود معمولا بهتر است در زمان هایی باشد که افراد کمتری در خانه حضور دارند و در یک اتاق آرام و با شرایط مناسب برگزار شود.

استاد باید ادب و نزاکت و آداب اجتماعی را به خوبی مد نظر داشته باشد و سعی کند رفتار و شخصیت خوبی را از خودش نشان دهد به گونه ای که کلاس ها ادامه دار باشد.

پوشش مناسب برای استاد و شاگرد در کلاس های خصوصی ای که در منزل برگزار می شود بسیار مهم است. کلاس های خصوصی برگزار شده در منزل به دلیل جو راحتی که وجود دارد معمولا بازدهی خوبی هم دارد اما همانطور که گفته شد باید این موارد هم در نظر گرفته شود.

کلام آخر

شما در چه مکان هایی به تدریس خصوصی مشغول هستید؟ آیا نکات گفته شده را در تدریس های خصوصیتان رعایت می کنید؟

نظرات خودتان را با ما در مورد مکان های مناسب برای تدریس خصوصی در میان بگذارید.