میزان درآمد مربی خصوصی

درآمد تدریس خصوصی

تدریس خصوصی یکی از روش های آموزشی و یادگیری بسیار رایج است که در تمام کشورها با هرگونه سیستم آموزشی می توان آن را مشاهده کرد. در سال ها اخیر با توجه به فارغ التحصیلی نسل جوان و استعداد هایی که توانایی و قابلیت های زیادی دارند، به سادگی می توان تدریس را در قالب کلاس های عمومی و خصوصی پیش برد. اما یکی از مسئله های مهم امروز که جامعه به آن توجه زیادی می کند، بحث یادگیری و اموزش زبان بین المللی انگلیسی است که دیگر به الزامات یادگیری برای هر فرد تبدیل شده است.

ما اکنون در تمام مقاطع تحصیلی با کاربرد و ادغام زبان انگلیسی به محتواهای مورد استفاده مردم شاهد هستیم، از جمله آنها می توان به کتب دانشگاهی، کتاب مورد استفاده در مدارس، نرم افزارها و مطالب ارائه شده در موسسات آموزش فنی و حرفه ای و از همه مهم تر کارهایی که روزانه ما با آنها سر و کار داریم مانند استفاده از تلفن های همراه، سیستم های خانگی، تلویزیون و هزاران موارد دیگر اشاره کرد.

پس برای حل و راحتی در انجام هر یک از فعالیت های ذکر شده در باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم. آموزش زبان دیگری به غیر از زبان مادری خیلی کار سختی نیست ولی مزایایی که این فرآیند برای شما دارد باعث می شود که در خیلی موقعیت ها از مزایای ویژه ای بهره مند شوید. از این رو برای آموزش زیان انگلیسی می توان دید که در سطح جامعه آموزشگاه ها و موسساتی نیز تشکیل شده اند تا بر طبق اصول استاندارد آموزش و یادگیری در دنیا، به وسیله کتاب ها و منابع معتبر این زبان را به مراجعه کنندگان یاد دهند.

اما در این مقاله از سایت دنیای زبان قرار نیست به مراحل و چگونگی آموزش بپردازیم. اینبار به سراغ منبع درآمد و در کل درآمدی که مربیان تازه کار می خواهند به عنوان یک شغل پاره وقت و یا تما وقت از تدریس خصوصی کسب کنند، بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

درامد دبیران تدریس خصوصی

مراحل تشکیل کلاس خصوصی

ابتدا بهتر است بدانیک که تدریس خصوصی زبان انگلیسی را از کجا شروع کنیم؟ و از همه مهم تر چگونه فرآیند جذب دانشجو برای تدریس خصوصی را به بهترین شکل انجام دهیم؟ در جواب باید گفت که اگر یک فرد قصد دارد که برای کسب درآمد و انجام یک شغل پاره وقت تدریس خصوصی برگزار کند، ابتدا باید سطح توانایی و قابلیت های خود را بسنجد که آیا در حدی است که بتواند هر گونه ایراد و اشکال پیش آمده در کلاس را برطرف نماید یا خیر، در قدوم بعدی باید به این شغل علاقه داشته باشد تا بتواند در آن پیشرفت کند و در ادامه آن می تواند به واسطه تبلغات خود دانشجویان کلاس های تدریس خصوصی خود را می تواند گسترش دهد.

اگر تمام موارد ذکر شده در ابتدای مسئله حل شده است نوبت می رسد به اقدامات بعدی که چگونه کلاس تدریس خصوصی خودمان را تشیل دهیم. برای تشکیل و برگزاری کلاس های خصوصی می توان از راه های متعددی همچون مراجعه به آموزشگاه های آزاد، برگزاری کلاس در دانشگاه و یا مدرسه برای هم دوره های خود و بسیاری راه دیگر.

برگزاری کلاس خصوصی

درآمد حاصل از تدریس خصوصی

تدریس خصوصی همان طور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره شد یکی از راه های یادگیری و آموزش سریع یک مطلب است که چند سالی است در کشور ایران به دلایلی همچون مهاجرت بسیار رایج شده است. تدریس خصوصی بیشتر برای این دسته افراد کارایی دارند چون می خواهند هرچه سریعتر کارهای خود را تمام کنند و این نقطه قوت تدریس خصوصی می باشد. یکی از اصلی ترین تفاوت هایی که تدریس خصوصی با سایر روش های یادگیری دارد در مواردی همچون صرفه جویی در زمان، امکان تقویت مهارت ها به صورت کامل تر، رفع اشکالات و همچنین یادگیری با کیفیت بالاتر می باشد.

در مورد درآمدی که مربی می تواند به صورت ماهانه یا جلسه ای از تدریس خصوصی دریافت کند به موارد خیلی زیادی بستگی دارد که در ادامه به برخی از انها اشاره خواهیم کرد. و نمی توان هیچ وقت یک نرخ معین و یا هزینه ای از پیش تعیین شده را برای تدریس خصوصی بیان کنیم.

درآمد حاصل از کلاس خصوصی

تجربه و سابقه مربی

یکی از مولفه هایی که همیشه در بین زبان آموزان مورد بررسی قرار می گیرد این است که آیا مربی و معلمی که قرار است برای آنها کلاس تدریس خصوصی برگزار کند از تجربه کافی برخوردار است یا خیر، بحث تجربه و نوع تدریس مربی همیشه و در هر حالتی با هم ارتباط مستقیمی دارند. یک مربی اگر تجربه کافی داشته باشد و در کلاس های آموزشی متعددی شرکت کرده باشد به راحتی می تواند با زبان آموزان و دانشجویان ارتباط برقرار کند. البته این را هم باید گفت که همیشه مسئله تجربه و سابقه مهم نیست و بسیار بوده اند معلم هایی که در اولین جلسه آموزشی خود محتوای مورد نظر را همانند یک دبیر با تجربه ارائه کرده اند.

نوع محتوای ارائه شده

دومین فاکتوری که بر روی درآمد یکی مربی می تواند تاثیر داشته باشد، نوع محتوا یا به عبارتی درسی است که قرار است در کلاس خصوصی تدریس شود. ممکن است مطلبی که قرار است ارئه شود از دروش تخصصی و سخت باشد که به نسبت آن هزینه نیز فرق می کتد و یا ممکن است که از درس های معمولی و ساده می باشد که تدریس را هم آسان تر می کند و با یکبار تمرین و تکرار مطلب به خوبی ارئه می شود.

تدریس زبان انگلیسی به صورت خصوصی

تعداد جلسات و مدت زمان مورد نظر

یکی دیگر از عامل های مهم در بحث درآمد، تعداد جلساتی است که درخواست داده شده است و قرار است در ساعات معین شده برگزار شود. این مولفه ممکن است در بسیار از کلاس های خصوصی به هم نزدیک تر باشد ولی پیش آمده است دانشجویانی که به دلیل نداشتن وقت و یا داشتن عجله در بحث یادگیری کلاس ها را به صورت فشرده و در طی چندین ساعت درخواست می کنند.

کلام آخر

موسسه دنیای زبان

موسسه دنیای زبان یکی از موسسات آموزش و یادگیری زبان در کوتاه ترین زمان با بهترین و مجرب ترین اساتید است . که در زمینه های مختلف تجربه دارند. شما می توانید با تماس با پشتیبانی دنیای زبان مشاور در زمینه یادگیری زبان مورد علاقه خود دریافت کنید.

شما می توانید با مراجعه به موسسه دنیای زبان و ارائه مدارک در کلاس های تربیت مدرس شرکت کنید ، تا بتوانید یکی از بهترین اساتید شرق آسیا شوید.

همچنین شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید، و حتی می توانید برای مشاوره درباره نحوه تدریس و . . . با پشتیبانی ما در ارتباط باشید .

( 021-88936878 / 021-88938547 / همراه : 09123839586 )

با تشکر مدیریت موسسه دنیای زبان