آزمون تافل

آزمون تافل ( TOEFL )

تافل در انگلیسی به TOEFL : Test of English as a foreign language به معنی آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی است.

در بین زبان آموزها افراد زیادی وجود دارد که اشتیاق زیادی برای شرکت در آزمون تافل و دریافت مدرک آن را دارند، حال این سوال به وجود می آید که دلیل این همه تقاضای زیاد برای شرکت در آزمون تافل و دریافت مدرک آن چیست?

اگر در ذهن شما هم این سوال به وجود آمده است و شما هم قصد شرکت در این آزمون را دارید این مطلب را از دست ندهید.

ابتدا توضیحی در مورد تافل و دلیل ارزشمندی آن را برایتان توضیح می دهیم اگر شما هم قصد شرکت در این آزمون را دارید ابتدا این مطلب را بخوانید سپس با دنیای زبان و یادگیری آن همراه باشید.

تافل یا آزمون تافل چیست؟

می توان گفت امروزه یکی از سوالات تکراری که در بین زبان آموزان در حال چرخش است نحوه شرکت در آزمون تافل است می باشد.

آزمون تافل یک نوعی از آزمون است که در آن مهارت افراد در زبان انگلیسی سنجیده می شود.

این آزمون بخش های مختلفی دارد که در آن نمره نهایی از مهارت شما در انگلیسی تعیین می شود و از آنجایی که مدرک تافل یک مدرک بین المللی است می توان پس از گرفتن نمره قبولی و گرفتن مدرک آن در دانشگاه ها و شرکت ها ارائه داد. این مدرک در سراسر جهان بین 9000 دانشگاه اعتبار دارد.

تافل یا آزمون تافل چیست؟

بیشتر بخوانید: آمادگی آزمون سفارت

دلیل ارزش مدرک تافل

دلیل این که مدرک تافل در بین زبان آموز ها ارزش زیادی دارد این است که یک مدرک بین المللی است؛ امروزه تعداد زیادی از زبان آموزها  قصد مهاجرت به خارج برای کار کردن در شرکت های معتبر و ادامه تحصیل و… دارند این اماکن برای پذیرش افراد به چندین مدارک و خصوصیات در فرد دارند، یکی از مهمترین ویژگی هایی که هایی که یک فرد برای مهاجرت به خارج و ادامه تحصیل در آن کشور را دارد داشتن مدرک تافل (TOEFL) است.

دلیل ارزش مدرک تافل

مدت زمان اعتبار مدرک تافل

مدت زمان اعتبار مدرک تافل 2 سال است؛ یعنی شما می توانید فقط 2 سال از مدرک خود در دانشگاه ها و شرکت ها استفاده کنید، اگر در طول 2 سال از مزایای این مدرک استفاده نکنید مدرک تافل شما می سوزد.

گاهی دیده می شود که برخی از زبان آموزان از نمره خود راضی نیستند یا به نمره قبولی نمی رسند و قصد شرکت دوباره در این آزمون را دارند، مدت زمانی که بین دو آزمون وجود دارد دوازده روز است یعنی اگر زبان آموزی قصد شرکت مجدد در این آزمون را دارد باید دوازده روز بعد از شرکت در آزمون قبلی مجددا شرکت کند.

نحوه برگزاری آزمون تافل

نحوه برگزاری آزمون تافل در ایران با سایر نقاط جهان متفاوت است در ایران از این آزمون برای داوطلبان استفاده می شود، که برای شرکت در این آزمون باید به مراکز معتبر مراجعه کنید.

زمان برگزاری آزمون تافل اینترنتی به مدت سه ساعت و نیم است که پس از دو ساعت و نیم اول برای شرکت کننده ده دقیقه استراحت داده می شود و قسمت دوم آزمون که قسمت گفتاری (Speaking) است از شرکت گننده سنجیده می شود.

نحوه برگزاری آزمون تافل

نحوه ثبت نام در آزمون تافل

برای شرکت در آزمون اینترنتی تافل باید وارد سایت ETS بشوید. در این وبسایت یک بخشی برای متقاضیان آزمون اینترنتی تافل (TOEFL iBT) گذاشته اند، وارد آن قسمت شوید و اطلاعات خودتان را وارد کنید.

مهمترین قسمت ثبت نام در آزمون اینترنتی تافل پرداخت هزینه آن است، اگر یک حساب بین المللی دارید مانند paypal یا mastercard خودتان می توانید هزینه آن را پرداخت کنید ولی اگر حساب بین المللی ندارید شما باید به مراکز معتبر مراجعه کنید و با پرداخت هزینه اضافی به آن مرکز هزینه شرکت در آزمون را پرداخت کنید.

بعد از پرداخت هزینه آزمون باید محل آزمون را نیز تعیین کنید، در ایران در حال حاضر شهر های تهران، تبریز، البرز، زنجان، ارومیه و چند شهر دیگر می توان در آزمون تافل شرکت کرد.

دقت کنید که بعد از اتمام مراحل ثبت نام برای شما یک کد داوطلب داده می شود که باید در محل آزمون به همراه داشته باشید. حضور به موقع در محل آزمون یکی دیگر از نکات مهم است.

نحوه دریافت مدرک تافل

بعد از شرکت در آزمون و گرفتن نمره نهایی و قابل قبول، مدرکت تافل به داوطلب بعد از چند روز ایمیل می شود. البته لازم به ذکر است که مدرک دیجیتال با مدرک اصلی تفاوت هایی دارد که از مدرک سو استفاده نشود و از افراد سودجو جلوگیری شود.

اگر در هنگام ثبت نام دریافت مدرک را بزنید مدرک تافل شما برایتان ارسال خواهد شد. مدرک اصلی برای برای مهاجرت تحصیلی قابل استفاده نبوده ولی در رزومه کاری قابل استفاده است، در صورتی که مدرک خود را گم کنید می توانید با ارسال درخواست مجدد مدرکتان را مجددا دریافت کنید ولی برای این کار باید 20 دلار پرداخت کنید.