چرا زبان فرانسوی

چرا زبان فرانسوی؟؟؟

زبان فرانسوی(le Français)  که امروزه به عنوان یکی از قدرتمندترین زبان های دنیاست بین قرن هفدهم تا میانه قرن بیستم میلادی به عنوان زبان بین‌الملل و جهانی در تجارت و بازرگانی اعلام گشت. اکنون نیز زبان فرانسوی زبان رسمی سازمان ملل، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو و صلیب سرخ می‌باشد.

در جهان حدود 80 میلیون نفر فرانسه را به عنوان زبان مادری خود آموخته اند و زبان رسمی ۲۹ کشور از جمله فرانسه، بلژیک، سوییس، لوکزامبورگ، موناکو، هایتی، ساحل عاج و البته ۱۵ نهاد وابسته از جمله کشور‌های مارواء‌‌بحار است و  می‌توان تمام گویش وران این زبان بزرگ جهانی را حدود 220 نفر در جهان دانست.

به دلیل رایگان بودن دانشگاه های کشور فرانسه موقعیت خوبی برای دانشجویان خارجی جویای علم مخصوصاً در زمینه‌ی مد و لباس است که تسلط بر زبان فرانسوی یک امتیاز عالی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالا است که باعث موفقیت شما در زمینه تحصیل و موقیعت اجتماعی شما در آن کشور می باشد.

همچنین مهاجرت یکی از دغدغه های نسل امروز است و کشور کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشور هاست که یکی از دو زبان رسمی این کشور فرانسوی است. پس برای مهاجرت به فرانسه و کانادا و بسیاری از کشور های دیگر نام برده نیازمند یادگیری زبان فرانسوی هستیم؛ پس برای عقب نماندن از علم و فرهنگ این زبان شیرین و دلنشین را از امروز بیاموزیم.

Tags: , ,